close
چت روم
10 استادیوم‌ بزرگ جهان

تالار بهترین ها

ارتباط از طریق یاهو مسنجر
1
محل تبلیغات شما
2
محل تبلیغات شما
3
محل تبلیغات شما

عضویت درخبرنامه

تبلیغات شما

10 استادیوم‌ بزرگ جهان
بازديد : 71

10 استادیوم‌ بزرگ جهان
صحنه تئاتر فوتبال در جایی به نام استا‌دیوم برگزار می‌شود، جائیکه‌ هواداران فوتبال اواخر هفته خود را بیش از نود دقیقه در آنجا سپری کرده و از تیم‌های مورد علاقه شان حمایت می‌کنند.

طی مطالعه‌ای که صورت گرفته است اسامی ده استادیوم بزرگ جهان در دنیای فوتبال به طور رسمی منتشر شد که به شرح زیر است:

1- استادیوم‌ روگرا‌دو می دی

برای دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال حاضر در جهان باید به کره شمالی سفر کرد، در جایی به نام پیونگ‌ یانگ استادیوم‌ بسیار بزرگی به نام روگرادو‌ می‌ دی با ظرفیتی معادل صد و پنجاه هزار نفر وجود دارد در این استادیوم برخی بازی‌های تیم ملی فوتبال کره شمالی و برخی مسابقات فوتبال زنان کشور در سطح ملی برگزار می‌شود.

همچنین این استادیوم میزبان برخی از رقابت‌های ورزشی مثل فستیوال‌مشهور آریرانگ‌ هم می‌باشد.

2- استادیوم یوا باهاراتی‌ کرینگان

دومین استادیوم بزرگ دنیا به نام یوا‌ باهاراتی‌ کرینگان‌ است که در کشور هند قرار داشته و در حدود دویست هزار نفر ظرفیت دارد این استادیوم معمولا میزبان مسابقات تیم ملی فوتبال این کشور است در این استادیوم همچنین مسابقه دو تیم ملی آ‌رژانتین و ونزوئلا‌ که در تاریخ دوم سپتامبر 2011 برگزار شد که با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم ملی فوتبال آرژانتین به پایان رسید همچنین برخی مسابقات دوستانه تیم‌های اروپایی که می‌توان به آخرین بازی "اولیور کان" با تیم فوتبال بایرن‌مونیخ اشاره کرد در این استادیوم برگزار شد.

3- میشیگان‌ استادیوم‌

سومین استادیوم بزرگ دنیا در ایالات متحده آمریکا قرار داشته و میشیگان‌ استادیوم‌ نام دارد این استادیوم‌ ‌ظرفیتی معادل صد ونه هزارو‌ نهصد و یک دارد در این استادیوم رکورد هزار تماشاچیان فوتبال در چهارچوب رقابت‌های بین‌المللی گینس کاپ رقم خورد در این استاد‌یوم همچنین رویارویی دو تیم منچستریونایتد‌ و رئال‌مادرید هم انجام گرفت که در حدود صد و نه هزار و سیصد هیجده نفر در آن شرکت کردند .

4- استادیوم‌ آز‌تکا

چهارمین استادیو‌م بزرگ حاضر در دنیای فوتبال در مکزیک قرار داشته و ظر‌فیتی معادل صد و پنج هزار نفر دارد. به دلیل وسعت این استاد‌یوم همیشه تعداد هواداران فوتبال در این استادیوم به بیشتر از صد هزار نفر می‌رسد در این استادیوم رقابت‌های تیم ملی فوتبال مکزیک و همچنین مسابقات باشگاه‌های آمریکا برگزار شده است این استادیوم به دلیل میزبانی در مسابقه دو تیم ملی ایتالیا و آلمان که با نتیجه چهار بر سه به نفع ایتالیا به پایان رسید در سال ‌1970 میلادی از شهرت بالایی برخوردار است.

این استادیوم همچنین میزبان فینال دو جام جهانی 1986 و 1970 هم بوده است.

5- استادیوم ملبورن کریکت‌ گراند

پنجمین استادیوم بزرگ حاضر در دنیای فوتبال استادیوم ملبورن کریکت گراند است که در شهر ملبورن‌ استرالیا قراردارد در این استادیوم فقط رقابت‌های کرکیت در آن برگزار نمی‌شود بلکه از این استادیوم برای برگزاری مسابقات فوتبال این کشور و همچنین برگزاری مسابقات فوتبال آمریکایی استفاده می‌شود.

ظرفیت این استادیوم صد هزار و هیجده نفر است و استادیومی چند منظوره محسوب می شود که مجهز به بلند ترین برجهای روشنایی در جهان می‌باشد در این استادیوم رقابت های المپیک 1956 برگزار شد.

ظرفیت ابتدایی این استادیوم در حدود صد و بیست هزار نفر بوده ولی طی سال های اخیر با توجه به مسائل امنیتی به صد هزار و هیجده نفر کاهش یافت.

6- استادیوم بوکیت جلیل نشنال

ششمین استادیوم بزرگ حاضر در جهان بوکیت‌ جلیل نشنال‌ نام دارد که در کشور مالزی قرار دارد این استادیوم در شهر کوالالامپور‌ است و در تاریخ یکم ژانویه 1998 میلادی افتتاح شد و مسابقات کمون ولس‌ در آن برگزار گردید.

این استادیوم جایگزین استادیوم ساها آدام و همچنین قدیمی ترین استادیوم کوالالامپور‌ یعنی استادیوم مردکا‌ گردید. این استادیوم میزبان رقابتهای تیم ملی فوتبال مالزی و همچنین فینال رقابتهای سوپر لیگ این کشور است.

در عین حال هر ساله برخی از رقابتهای دوستانه میان بزرگان حاضر در لیگ برتر انگلستان با تیم ملی فوتبال این کشور هم برگزار می‌شود.

7. استادیوم ‌آزادی

هفتمین استادیوم بزرگ حاضر در جهان استادیوم آزادی است که در تهران، پایتخت ایران قرار دارد.

این استادیوم در سال 1971 افتتاح شد و بازیهای آسیایی 1974 در این استادیوم انجام شد. ظرفیت این استادیوم صد هزار نفر است و رقابتهای تیم ملی فوتبال ایران و همچنین بازی دو تیم پرطرفدار استقلال و پرسپولیس در این استادیوم برگزار می‌شود.

استادیوم آزادی سومین استادیوم بزرگ حاضر در آسیا و بزرگترین استادیوم خاورمیانه می‌باشد.

8. استادیوم نیوکمپ

هشتمین استادیوم بزرگ حاضر در دنیا استادیوم تیم فوتبال بارسلوناست که نیوکمپ نام دارد و دارای ظرفیتی معادل نود و نه هزار و سیصد و پنجاه و چهار نفر است.

به طور کلی این استادیوم ظرفیت صد هزار تماشاچی را داشته و در سال 1957 میلادی به طور رسمی افتتاح شده است آنطور که پیش‌بینی شده است. در ابتدا نام بارسا خوان کمپر موسس این استادیوم روی آن قرار داشته است ولی در ادامه بسیاری از مالکان این باشگاه در آن زمان تصمیم به تصحیح این نام از نظر سیاسی گرفته و آن را به نام جدید استادیوم کلوب فوتبال بارسلونا نامیدند.

در سال 1961 یعنی چهار سال بعد از افتتاحیه رسمی این استایوم با پولهایی که لوئیزیتو سوارز از اینتر گرفت این استادیوم را تکمیل کرد و نام جدید این استادیوم توسط خوان گسپارت نیوکمپ نامیده شد.

استادیوم نیوکمپ میزبان دو فینال از رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در سال 1989 میان دو تیم میلان و استیوا و در سال 1999 میان دو تیم منچستر و بایرن مونیخ بوده است.

9. استادیوم فرست نشنال بانک

نهمین استادیوم بزرگ حاضر در دنیای فوتبال در سال 1986 میلادی ساخته و در سال 1989 میلادی ساخته و در سال 1989 به افتتاح شد این استادیوم فرست نشنال بانک نام داشته و در آفریقای جنوبی قرار دارد و دارای ظرفیتی معادل نود و چهار هزار و هفتصد و سی و شش نفر می‌باشد.

این استادیوم در سال 2009 میلادی دوباره بازسازی شد تا آماده استفاده در رقابتهای جام جهانی 2010 باشد این استادیوم در شهر ژوهانسبورگ قرار دارد و نشان دهنده تاریخ فوتبال آفریقای جنوبی است.

این استادیوم با نام ساکر سیتی هم خوانده می‌شود و نلسون ماندلا چهره مطرح حاضر در آفریقا بعد از سالهای طولانی که در زندان به سر می‌برد برای اولین بار در این مکان با مردم ملاقات کرد.

10. استادیوم ویمبلی

دهمین استادیوم بزرگ حاضر در جهان استادیوم ویمبلی است که در شهر لندن قرار داشته و ظرفیتی معادل نود هزار تماشاچی دارد بی‌شک این استادیوم از قدمت زیادی در مقایسه با ده استادیوم نام برده برخوردار نیست و در مقایسه با بقیه کمی جوان به نظر می‌رسد این استادیوم یک بار بازسازی شد و در سال 2007 میلادی با صرف هزینه‌ای معادل 918 میلیون یورو میزبان نودهزار تماشاچی فوتبال شد.

بعد از یانکی استادیوم که با صرف هزینه یک میلیارد و صد میلیون یورو ساخته شده استادیوم ویمبلی هم جزو پرهزینه‌ترین و گرانترین استادیومهای حاضر در دنیا بوده است در این استادیوم رقابتهای تیم ملی فوتبال انگلستان و فینال جام اتحادیه انگلستان برگزار می‌شود.

در این استادیوم همچنین فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در سالهای 2011 و 2013 میلادی برگزار شد.

اولین گلی که در استادیوم جدید ویمبلی زده شد توسط یک فوتبالیست ایتالیایی به نام "جان پائولو پاتزینی" به ثبت رسید.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ

منبع:sport.jamejamonline.ir


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

[تبادل لگو با ما]

دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما
تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ میباشد. قالب طراحی شده توسط: برگ گراف و ترجمه شده توسط : قالب گراف