close
چت روم
فائزه هاشمی: خاتمی خیلی خیانت کرد!

تالار بهترین ها

ارتباط از طریق یاهو مسنجر
1
محل تبلیغات شما
2
محل تبلیغات شما
3
محل تبلیغات شما

عضویت درخبرنامه

تبلیغات شما

فائزه هاشمی: خاتمی خیلی خیانت کرد!
بازديد : 83

فائزه هاشمی: خاتمی خیلی خیانت کرد!

به گزارش تهران پرس، كتاب "روزشمار ۸ ماه نبرد مقدس" نوشته اميرحسين ثابتی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است. اين كتاب شامل يك ضميمه‌ای ۲۰۰ صفحه‌ای است كه در اين ضميمه به اخبار و رويدادهای مربوط به يكم تا ۲۱ خرداد ۸۸ پرداخته شده است.

این کتاب به حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ پرداخته و مسائل مرتبط با فتنه ۸۸ را واکاوی می‌کند. این گزارش برگرفته از کتاب "روزشمار ۸ ماه نبرد مقدس" است که بخش‌هایی از آن در این گزارش ملاحظه می‌شود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ملت سربلند و مجاهد کشور ما در مقابل انواع فتنه ها و انحرافات استادگی مثال زدنی خود را نشان دادند. بعد از وفات جانسوز امام خمینی(ره) در سال ۶۸ ما شاهد انواع فتنه‌ها و انحرافات عظیم‌تر بودیم.

فتنه ۸۸ به مانند یک غربال ناخالصی‌های انقلاب را گرفت، برای هر غربال نیاز به تکان‌های شدید است و هر که با غربال هماهنگ باشد از فیلتر آن می گذرد ولی حسنش آن است که ناخالصی‌ها گرفته می‌شود.

غربال فتنه ۸۸ منافقین، غربزده‌ها و متحجرین را جدا کرد و زاویه اشان را با خط امام و انقلاب نشان داد.

کسانی که در دوران امام خمینی(ره) خود را از مدافعان ایشان و انقلاب می‌پنداشتند و مبارزات علیه شاه مخلوع را در دستور کار خود قرار داده بودند، بعد از امام راحل از مسیر خود و راهی که برای خود از حق ترسیم کرده بودند سست شده و بعد از مدتی تمام کارهایی که در دوران ایشان انجام داده بودند به تدریج اهداف والای نظام را فراموش کردند.

پیشگویی، پیشگویان فتنه ۸۸ در اصل کدهایی بود از فتنه چینی و برنامه‌های از پیش تعیین شده که گزارش پيش رو يکی از مهم‌ترين روزهای حوادث ۲۲ و ۲۳ خرداد ۸۸ را بررسي کرده است.


دوشنبه، ۲۵ خرداد، ديدار رهبر معظم انقلاب با مير حسين موسوی


«رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای میرحسین موسوی با ایشان بر پیگیری مسائل از طریق مراجع قانونی تاکید کردند. در این دیدار که عصر دیروز انجام شد آقای میرحسین موسوی ضمن ارائه گزارشی، دیدگاه خود را درباره روند انتخابات بیان کرد. رهبر معظم انقلاب با تاکید بر لزوم حفظ آرامش و متانت خاطرنشان کردند: "در دوره‌های قبلی انتخابات نیز برخی افراد و نامزدها، مسائلی داشتند که از طریق شورای نگهبان به عنوان مرجع قانونی رسیدگی به شکایات انتخاباتی، پیگیری کردند و طبعا در این دوره نیز مسائل باید از طریق قانونی دنبال شود." ایشان با اشاره به نامه آقای موسوی به شورای نگهبان افزودند: "به شورای نگهبان تاکید شده که با دقت به این نامه رسیدگی شود."

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تحریکات دشمن و برخی طراحی‌های پشت صحنه برای به آشوب کشاندن خیابان‌ها خطاب به آقای موسوی افزودند: "جنس شما با اینگونه افراد متفاوت است و لازم است کارها را با متانت و آرامش پیگیری کنید: "به یاری پروردگار، انتخابات با اتقان، صحت و ارامش خوبی برگزار شد و شما هم مسائل مورد نظر را از طریق قانونی پیگیری کنید."

روزنامه اعتماد ملی به نقل از محسن هاشمی فرزند هاشمی رفسنجانی نوشت: "استعفای آیت‌الله هاشمی از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام کذب محض است و این خبر از پایه و اساس تکذیب می‌شود."

علی کشتگر از عناصر اپوزیسیون در گفتگو با رادیو فردا گفت: "آمریکا و اسرائیل دنبال تغییر رئیس جمهور در ایران بودند، اما اکنون مجبورند با شرایط موجود کنار بیایند. بسیاری از کشورهای غربی از جمله آمریکا و اسرائیل خواستار این بودند که فرد دیگری جای آقای احمدی‌نژاد بر سر کار بیاید، اما تردیدی نیست که کشورها ناچار هستند رئیس‌جمهوری احمدی‌نژاد را در شرایط فعلی بپذیرند و کاری نمی‌توانند انجام دهند."

رجانیوز نوشت:«شب گذشته و بامداد امروز اغتشاشات پراکنده‌ای در کوی دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف آن رخ داد. همزمان با تاریک شدن هوا تعدادی از دانشجویان ساکن کوی دانشگاه که در میان ‌آنان افراد غیردانشجو نیز حضور داشتند، با حضور در خیابان کارگر شمالی (امیرآباد)‌اقدام به آتش زدن سطل زباله، شکستن شیشه‌های بانک‌ها و مغازه‌ها نموده و سپس با حضور در محوطه کوی دانشگاه، به سربازان نیروی انتظامی مستقر در خیابان‌های اطراف، سنگ و کوکتل مولوتوف پرتاب کردند. متعاقبا نیز نیروی انتظامی با حضور در محوطه کوی دانشگاه به برخورد فیزیکی و بازداشت تعدادی از این افراد اقدام کرد. همچنین خبرهای رسیده از دانشگاه اصفهان و شیراز نیز حاکی از آن است که بسیاری از افراد غیردانشجو با پوشش دانشجویی و به کمک برخی چهره‌های افراطی، اقدام به آتش زدن امکانات دانشگاه و برخی خوابگاه‌ها کرده‌اند».

روابط عمومی قوه قضائیه آورده است: آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه گفت: "این انتخابات بازتاب بسیار خوبی در جهان داشت و به تعبیر مقام معظم رهبری روز جشن ملی است و باید به مردم عزیز، مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تبریک گفته و امیدواریم رئیس جمهور منتخب بتواند در دور دوم با هماهنگی نیروها و سایر مسئولان موفقیت بیشتری داشته باشد و دستگاه قضایی هم مانند بقیه دستگاه‌های نظام در خدمت مردم و مسئولان نظام آماده خدمت است.

سایر کاندیداها هم اگر اعتراضی دارند باید از راه‌های قانونی آن را دنبال کنند و از آمدن هواداران به خیابان‌ها که موجب سوء استفاده‌ عده‌ای از افراد سودجو و اراذل و اوباش می‌شود خودداری کنند. هواداران کاندیداها باید با کرامت برخورد کرده و نگذارند از اعتراضات قانونی کاندیداها سوء استفاده شده و شیرینی انتخابات تلخ شود."


بيانيه محمد خاتمی به هواداران مير حسين موسوي


سید محمد خاتمی در بیانیه‌ای خطاب به هواداران میرحسین موسوی اعلام کرد:"حضور شاداب و پرنشاط شما با روش‌های مسالمت‌آمیز حق شما است که آن را رعایت کرده‌اید و توصیه می‌کنم که همچنان رعایت کنید واز چارچوب قانون خارج نشوید و آرامش و متانت خود را حفظ کنید."

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به هاشمی رفسنجانی اعلام کردند: "شما را چه شده است که اینگونه آب در آسیاب دشمن می‌ریزید و خود را مقابل رای و اراده‌ مردم قرار حمایت شما زده‌اند؟ آیا بایستی از مردم به واسطه‌ این انتخاب انتقام‌گیری شود و بدترین حملات روانی و فیزیکی توسط افرادی که اکنون پشت سر شما سنگر گرفته‌اند به ایشان و اموال عمومی وارد شود؟ بدانید آنان که امروز به پشت‌گرمی حمایت شما کمر به سرنگونی انقلاب بسته‌اند، ذره‌ای شما را قبول ندارند و این را نیز در گذشته ثابت نموده‌اند."

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "در پی بیانات رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در دیدار با میرحسین موسوی نامزد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و مستند به تبصره‌های ۱ الی ۳ ماده ۸۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، این شورا آمادگی خود را برای رسیدگی به کلیه شکایات و اعتراضات مطرح شده در وقت قانون اعلام می‌دارد. از کلیه نامزدان نیز که اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات دارند، تقاضا دارد شکایت مستند خود را هر چه سریع‌تر به دبیرخانه این شورا ارسال نمایند تا در سرعت رسیدگی‌ها خللی وارد نیاید."

رجانیوز نوشت:«راهپیمایی غیرقانونی هواداران موسوی از میدان انقلاب تا آزادی برگزار شد. در این راهپیمایی موسوی، کروبی، خاتمی، فائزه هاشمی، مجید انصاری، غلامحسین کرباسچی، محمدرضا خاتمی و ... حضور داشتند. در انتهای این مراسم آشوب‌گران تعدادی اتوبوس، بانک، موتورسیکلت و دیگر اموال عمومی و شخصی را به آتش کشیدند. همچنین حمله به پایگاه نظامی بسیج مقداد در خیابان آزادی موجب درگیری مسلحانه نیروهای نظامی و اغتشاش‌گران شد. متاسفانه در این درگیری‌ها یک مادر و دختر (سرور برومند و فاطمه رجب‌پور) در مهد کودکی در اثر اصابت گلوله به شهادت رسیدند. همچنین داوود صدری ۲۶ و شاغل در شرکت داروسازی مسعود خسروی ۴۵ ساله کارمند تاکسیرانی و عضو بسیج و حسام حنیفه ۱۹ ساله و کارمند شرکت نقشه‌کشی از افرادی بودند که به ضرب گلوله‌های غیرسازمانی و شهادت رسیدند».

شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی گفت: «تظاهرکنندگان در تهران با برپا کردن آتش در خیابان‌ها و شکستن شیشه‌های چند بانک، اعتراضات خود را ادامه دادند».

رادیو زمانه‌ اظهار داشت: «میرحسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش، برای شرکت در انتخاباتی جدید اعلام آمادگی کرد. وی گفت: "حضور امروز مردم نشان می‌دهد که آنها قانع نشده‌اند و خواهان پاسخگویی هستند." وی که از روی سقف یک اتومبیل و با بلندگوی دستی با مردم سخن می‌گفت، از هوادارانش خواست تا با حفظ آرامش خود، در صحنه باقی بمانند. میرحسین موسوی تاکید کرد که تا زمان ادا شدن حق مردم،‌ صحنه را ترک نخواهد کرد. محمدرضا خاتمی، برادر رئیس جمهور سابق ایران نیز در جمع تظاهرات‌کنندگان به نقل از محمد خاتمی خواستار ابطال نتایج انتخابات شد. وی دولت را متهم کرد که در آرای مردم دستکاری کرده است. این عضو جبهه مشارکت گفت: ما تا زمان ابطال نتایج و برگزاری انتخاباتی تازه به حرکت خود ادامه خواهیم داد.


سخنان فائزه هاشمی در اجتماع معترضین/خاتمی خیلی خیانت کرد


*فایل صوتی سخنان فائزه هاشمی در اجتماع معترضین در خیابان آزادی توسط خبرگزاری فارس منتشر شد. وی در بخشی از سخنانش می‌گوید: "اگر تاریخ را نگاه کنید رهبری در زمان ریاست جمهوری، نخست‌وزیرش از سوی آقای خمینی تحمیلی بود. زمانی که هاشمی رئیس جمهور شد، او رئیس جمهور آقا نبود. خاتمی هم همین طور. تنها دوره ای که رهبر واقعی است الانه. یکی از مشکلات اساسی مربوط به خاتمی بود. او کاره‌ای نبود. عامل اصلی این دیکتاتوری‌ها را خاتمی می‌دونم، چون در ۱۸ تیر مسیر را به سمت تندی برد که همه چهره‌ها را لو داد و رو کرد و دست همه اصلاح‌طلب‌ها رو شد و رسید به ۱۸ تیر. آقای خامنه‌ای هم هوشیار شد و از اونجا کابوس ما شروع شد و از انتخابات بعدی دیگه اصلاح‌طلب‌ها قدرت نگرفتند و سر بابام هم اون طوری شد... این اعتراضات باید ادامه پیدا کنه. اینا باید بفهمن مردم کوتاه بیا نیستن. از بس خاتمی بی عرضه بود،(در انتخابات قبلی) اون همه تقلب شد و بابا نتونست رأی بیاره. خاتمی آخرش گفت انتخابات سالم بوده، چون خودش برگزار کرده بود و به نام خودش نوشته می شد. خاتمی خیلی خیانت کرد... خاتمی مشکلات زیادی دارد و اگر هم می آمد نمی توانست کاری بکند، مگر خاتمی دفعه ی قبل چه کار کرده بود؟ فقط رأی داشت و گرچه رأی آورد اما دشمنانش هم زیاد بودند اما موسوی چون نبوده دشمن هم نداشته است و اصولگرایان هم حامی او بودند و حامی خاتمی نبودند. اصلا موسوی خیلی بهتر است چهره های دیگه باید میومدن که نیومدن. حسن روحانی باید میومد، لاریجانی باید میومد. باز به هر حال بهتر از احمدی نژاد می شد".

وی درپایان درباره صحبت های پدرش با احمدی نژاد هم گفت:« پدرم در حرم امام(ره) به احمدی نژاد گفته که هم درباره من وهم درباره بچه هایم و دیگران اشتباه می کند یا این حرفهایت را خودت اصلاح کن یا اگر بخواهی شعار بدهی، پیگیری می کنم و ما ول نمی کنیم»".

مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین با صدور بیانیه ای خطاب به معترضان به نتایج انتخابات در ایران و تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران که به دعوت انجمن اسلامی این دانشگاه در مسجد دانشگاه تهران تحصن کرده بودند، نوشت: "مقاومت قهرمانانه و اشرف نشان خود را به هر قیمت ادامه بدهید".

حزب مشارکت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری تمام مخدوش و غیرقابل دفاع است و خواستار ابطال انتخابات هستیم".

روزنامه آمریکایی بوستون گلوب نوشت:" پیروزی احمدی نژاد بدترین نتیجه ای است که حاصل شده و آمریکا باید نگران باشد".

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران گفت:" شورای نگهبان از نامزدهای معترض انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری رسما دعوت نمود، صبح فردا سه شنبه (۲۶خرداد) در شورای نگهبان حضور داشته باشند تا در جلسه ای مطالب خود را بیان کرده و نحوه ی پیگیری ها و چگونگی رسیدگی شورای نگهبان برای این کاندیداها توضیح داده شود و علاوه بر دعوت مکتوب و رسمی از نامزدهای انتخابات، تلفنی نیز با آنها صحبت کردیم تا در این جلسه حاضر شوند".

حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه ای ضمن درخواست ابطال انتخابات اعلام کرد: "نتیجه انتخابات، حذف گفتمان امام و انقلاب و آزادی خواهی و کرامت انسانی و حق حاکمیت مردم برسرنوشت خود و میزان بودن رأی ملت و توهین به شعور رأی دهندگان است".

لیبرمن وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه هاآرتص گفت: "حداقل امیدی که به تغییرات در سیاست ایران داشتیم، با انتخاب مجدد احمدی نژاد ازبین رفت".

روزنامه کیهان نوشت، شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی فرزند مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی گفت:" پیروزی بزرگ ملت عظیم الشأن ایران را به همگان خصوصا رئیس جمهور منتخب تبریک می گویم. باید توجه داشته باشیم که نگذاریم عظمت این حماسه، دستخوش برخی از امور قرار گیر و مبادا دشمنان انقلاب واسلام به خیال خام خود چشم طمعی به این حوادث بدوزند. ازآنجا که این انتخابات مورد تأیید مراکز قانونی و از همه مهمتر به تأیید رهبر معظم انقلاب رسیده است، نباید هیچ گونه مناقشه ای درآن نمود و دوستان انقلابی بدانند حفظ و حرمت منصب منیع ولایت و رهبری بر همه ی امور مقدم است".

سایت کلمه در فراخوانی از هواداران میرحسین موسوی خواست تا از امشب در پشت بام منازل خود حاضر شده و فریاد الله اکبر سردهند.

رادیو زمانه تاکيد کرد: ماکسیم فرهاخن وزیر خارجه هلند، مشروعیت انتخابات ایران را زیرسوال برد و گفت: "بدون شک در این انتخابات تقلب شده است".


پيام ميرحسين خطاب به مردم/ از رنگ سبز و شعار الله اکبر دست برنداریم


میرحسین موسوی در پیامی خطاب به مردم، نوشت:" توصیه موکد و مجدد این خدمتگزار شما آن است که .... مخالفت های مدنی و قانونی خود را در سراسر کشور ادامه دهید.... از رنگ سبز و شعار الله اکبر دست برنداریم".

رادیو فردا اظهار داشت: "آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خواستار بررسی شفاف نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران شد".

علیرضا پویا، رئیس مرکز تحقیقات صدا وسیما با حضور در برنامه تلویزیونی ایران ۸۸ شبکه سه سیما گفت: "از شش ماه پیش همه نظرسنجی های ما نشان می داد که یکی از نامزدها- آقای محمود احمد نژاد- همواره بیش از پنجاه درصد آرا را به خود اختصاص داده است و این به معنای انتخاب او در دور اول انتخابات است".

پیش بینی ما برای میزان آرای دو رقیب اصلی یعنی آقایان موسوی و احمدی نژاد در تهران و درسطح ملی با اختلاف بسیار اندکی درحد ۲ تا ۵ درصد تحقق پیدا کرد.

نظرسنجی های ما نشان می داد که در تهران اززمان آغاز تبلیغات رسمی به تدریج آقای موسوی از احمدی نژاد پیش گرفته است، ولی درسطح ملی آقای آقای احمدی نژاد همچنان با یک فاصله حدود ۲۵ درصدی پیش بود. وی همچنین در نمودارهای که از طریق این برنامه ی تلویزیونی به نمایش درآمد، به جهت ۱۲ درصدی آرای احمدی نژاد و افت یکباره ی ۱۰ درصدی آرای موسوی در روز پس از برگزاری مناظره یعنی ۱۴ خرداد اشاره کرد. نکته ی دیگر در نظرسنجی های ارائه شده، میزان رأی دو رقیب اصلی در مناطق غیرشهری و روستاها بود که احمدی نژاد در تمام نظرسنجی های مرکز تحقیقات صدا و سیما در مناطق غیرشهری و روستاها نزدیک به ۵ برابر موسوی رأی داشته است و آمار ارائه شده حاکی از ۷۵ درصد رأی احمدی نژاد در برابر ۱۵ درصد رأی موسوی در این مناطق است. پویا در پایان در پاسخ به مجری برنامه که پرسیده بود چرا باید نتایج این نظرسنجی ها از طریق رسانه ها در اختیار مردم قرار نگیرد، گفت: "شائبه ی این هست که اعلام نتایج در جهت گیری و گرایش مردم به سمت یک کاندیدای خاص اثر داشته باشد، لذا ما از انجام این کار امتناع کردیم، ولی بسیاری از مدیران و مسئولان از نتایج نظرسنجی های ما مطلع بوده اند".

عبدالحسین برزیده، کمال تبریزی، مجید مجیدی و سیدرضا میرکریمی طی نامه اي سرگشاده خطاب به ميرحسين موسوي نوشتند: "همه توفيق بزرگ شما که از ديده هاي ملت بزرگ ايران منتخب محبوب ملتيد، آن بود که بخش عظيمي از جمعيت خاموش را به صحنه آورديد، جمعيتي که نامردي ها و رياکاري ها را به چشم مي ديد و لاجرم سکوت پيشه کرده بود، اما هنر بزرگ شما اين بود که چنين جمعي را که ايراني اند و عاشق ايران به پاي صندوق هاي راي کشانديد.

از ديده ما هنر آن نيست که به هر ترفند صاحب قدرت شد، بل آن است که قدرت حقيقت و صداقت را به مردم که سرمايه اصلي انقلاب اند، نماياند و شما چنين کرديد. پايان سخن ما تبريک مجدد اين سرافرازي و همنوايي با جان پاک شماست که ما نيز دليل احساس خطر شما را با تمامي جان و دل درک کرديم و حتي به چشم ديديم."

خبرگزاري فرانسه نوشت: "وزراي خارجه اتحاديه اروپا خواستار انجام تحقيقات بر روند انتخابات رياست جمهوري در ايران شدند. اين وزراکه در لوکزامبورگ گردهم آمده بودند، همچنين از سرکوب معترضان در ايران ابراز نگراني جدي کردند."


نامه سرگشاده يوسف صانعي به مير حسين موسوي/ ماموريت لاريجاني


شيخ يوسف صانعي با نامه اي سرگشاده خطاب به ميرحسين موسوي نوشت: همه ملت را به آرامش و حفظ نظم دعوت مي‌نمايم تا بتوانند حقوق و مطالبا خود را که از اعظم آنها راي و انتخابشان مي باشد، از مجاري قانوني و آگاهي هنده عينيت بخشند."

ايلنا آورده است: در پي بروز برخي اتفاقات ناگوار در برخي از نقاط از جمله کوي دانشگاه تهران، دکتر علي لاريجاني هيئتي را به سرپرستي حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد حسن ابوترابي فرد مامور رسيدگي به اين امر کرد.

در متن حکم علي لاريجاني آمده است: "جناب آقايان حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي فرد، دکتر الياس نادران، دکتر حميدرضا کاتوزيان، دکتر علي عباسپور تهراني، دکتر کاظم جلالي، دکتر عليرضا زاکاني. پس از مشارکت کم نظير ملت ايران در انتخابات روز بيست و دوم خرداد ماه ۸۸، اينک که مردم شريف ما در جشن حضور خود بسر مي برند، بعضا اخباري از اتفاقات ناگوار در برخي نقاط از جمله کوي دانشگاه تهران مي رسد و دست هايي درصدد تهيه خوراک تبليغاتي براي رسانه هاي بيگانه مي باشند و همچنين گزارش هايي مبني بر برخورد با مردم به مجلس شوراي اسلامي واصل شده است.

بدين منظور به شما ماموريت داده مي شود با مديريت جناب آقاي ابوترابي نايب رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي در اسرع وقت گزارش جامع و بي طرفانه اي در مورد آنچه اتفاق افتاده، تهيه و به اينجانب ارائه نمائيد."

محسن سازگاراز از عناسر اپوزيسيون در گفتگو با راديو فردا گفت: "رئيس جمهور قانوني مملکت، با وجود راي بزرگ ملت آقاي موسوي است و حالا خبرهايي هم به گوش مي رسد که او را وادار به حبس خانگي کرده اند. احتمال دستگيري ايشان هم هست."

وي ادامه داد: "قطعا مردم برنده اين ماجرا خواهند بود. به اين شرط که آقاي موسوي که اين نفوذ کلام را مابين مردم دارد و بحق در جايي ايستاده است که اکثريت مطلق مردم پشت او هستند، رهبري اين مبارزات را به دست بگيرد و براي احقاق حق مردم مبارزه کند و مبارزه را ادامه دهد و البته بايد مراقب باشد که کساني را که از دسترس حکومت خارج هستند و در خارج از ايران زندگي مي کنند، به عنوان جانشين معرفي کند تا اگر دستگير شد، آن افراد بتوانند کار رهبري مردم را به عهده بگيرند. به شرط آنکه آقاي موسوي و آقاي کروبي به رهبري آقاي موسوي که رئيس جمهور قانوني ايران است، ايستادگي کنند و مبارزات مردم را هدايت کنند."


سه شنبه، ۲۶ خرداد، اظهارات رهبر معظم انقلاب در جمع نمايندگان ستاد کانديداهاي انتخابات رياست جمهوري/همه بايد اعلام موضع کنند

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري: رهبر معظم انقلاب در جمع نمايندگان ستاد کانديداهاي انتخابات رياست جمهوري با انذار نسبت به ايجاد شکاف بين صفوف مردم فرمودند: "اينکه ما تصور کنيم که يک گروه مثلا بيست و چهار ميليوني يک طرف اند، يک گروه چهارده ميليوني يک طرف اند، اين به نظر من يک خطاي بسيار بزرگي است؛ قضيه اين جور نيست. همه در يک طرف قرار دارند. آن کساني که به رئيس جمهور منتخب اين دوره از انتخابات راي دادند، همان قدر وابسته به انقلاب و کشور و نظام اند، که آن کساني که راي ندادند. مجموعه هاي مردمي، فرزندان اين کشورند."

ايشان در ادامه، ضمن تاکيد بر حرکت معترضان در مسير قانون بر رسيدگي قانوني بر هر اعتراض مستندي تاکيد کردند: "اعتماد من (به برگزار کنندگان انتخابات) موجب نمي شود که اگر چنانچه شبهه اي در ذهن کساني هست، اين شبهه دنبال نشود و تعقيب نشود و بررسي نشود و حقيقت قضيه اشکار نشود؛ نه، شبهات را برطرف کنيد، منتها آن چيزي که از همه مهمتر است، اين است که همه سعي کنيد وحدت ملي و وحدت کشور را حفظ کنيد" و در ادامه از همگان خواستند تا با اعلام موضع نسبت به اين اغتشاشات در شفاف سازي فضا کمک نمايند: "بدترش هم همين کارهاي خرابکارانه اي است که شما مي بينيد انجام مي دهند، که البته همه بايد در مقابل اين خرابکاري ها بايستند، اعلام موضع کنند.

همه بايستي بگويند... اين تخريب هايي که انجام مي گيرد، اين کارهاي زشتي که انجام مي گيرد، بعضا جناياتي که واقع مي شود، مربوط به هيچ کدام از اين اطراف قضيه نيست؛ اين مربوط به مردم نيست، مربوط به نامزدها نيست؛ ربوط به خرابکارهاست، مربوط به اخلالگرهاست. مبادا کسي توهم کند و تصور بکند که اين مربوط به اين است که اينها طرفدار فلان نامزدند.

هرکس سر کار باشد، اگر نتايج انتخابات غير از اين هم مي‌شد، بنده به طور اطمينان مي توانم عرض بکنم که باز اين جور حوادثي ديده مي‌شد، باز اين حوادث پيش مي‌‌آمد، براي اينکه اصلا آرامش در کشور نباشد. هيچ کس نبايد به اين تشنج آفريني و اغتشاش آفريني کمک کند و همه بايد در مقابل او صريح موضع بگيرند، کما اينکه مواضع حقيقي شماها هم جز اين نيست. صريح موضع بگيرند، روشن کنند که اين خواست آنها نيست و هر کاري که تشنج آفرين باشد، واقعا نکنند."

ايشان در قسمتي ديگر از سخنان خويش نيز فرمودند: "قبلا گفته ام و از جمله در ديداري که آقاي موسوي با اينجانب داشت تاکيد کردم و قرار شد چنين شود، شما هر اشکال و شبهه اي که داريد، به طور مشخص و روشن به شوراي نگهبان (به عنوان مرجع قانوني) اعلام کنيد تا طبق قانون به آن رسيدگي شود. اينجانب به شوراي نگهبان تاکيد کرده ام که حتي اگر لازم باشد، صندوق هايي را بازشماري کنند، اين کار انجام شود."

ايشان در بخش ديگري از اظهاراتشان تاکيد کردند: "من درخواست مي‌کنم از آقايان مسئول در وزارت کشور و همچنين در شواي نگهبان که به اين موارد دقيقا رسيدگي کنند. اگر چنانچه بعضي از اشکالات مقتضي اين هست که پاره اي از صندوق ها بازشماري بشود، اشکالي ندارد. حالا مثلا يک مورد را آقايان ذکر کردند که آن شخص گفته که راي فلان نامزد اين تعداد است، بعد در شمارش تعداد ديگري معرفي شده؛ خيلي خوب، کاري ندارد؛ صندوق هاي مورد اشکال را يا به طور تصادفي تعدادي از صندوق ها را بازشماري کنند؛ خود نمايندگان ستادها هم حضور داشته باشند و ببينند، تا اطمينان کامل براي همه حاصل بشود."

ايشان در پايان تصريح کردند: "انتخابات مايه افتخار ماست. چهل ميليون راي شوخي نيست. اين از بالاترين نصابي که ما تا حالا داشته ايم... اين افتخاري است براي کشور؛ ما اين را مخدوش نکنيم، اين را خراب نکنيم، اين مال مردم است. همين راي دهندگان از دو طرف، هم طرف آن کساني که راي دادند به نامزد منتخب، هم آن کساني که راي ندادند به نامزد منتخب و به ديگري راي دادند، همه شان در ايجاد اين حماسه بزرگ سهيم بودند. ما اين وحدت را، اين نگاه کلان را، نگاه يکسان را فراموش نکنيم و اين را از دست ملت نگيريم."

ايسنا نوشت: آخونديان نماينده ستاد ميرحسين موسوي در ديدار با رهبر انقلاب گفت: "اگر تمام صندوق ها بازشماري شود، هيچ تخلفي صورت نگرفته است." اين عبارتي است که سخنگوي شوراي نگهبان در ۱۳ مردادماه در هشتمين اردوي آموزش سياسي دانشجويان پسر دانشگاه هاي سراسر کشور که در دانشگاه عباسپور برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران نقل کرد.


راهپيمايی مردم تهران/ اعلام انزجار از فرصت‌طلبان پس از انتخابات


رجا نيوز نوشت: مردم تهران با راهپيمايي به سمت ميدان وليعصر تهران از آشوب هاي فرصت‌طلبان پس از انتخابات اعلام انزجار کردند.

حداد عادل در جمع اجتماع کنندگان تهراني، با اشاره به نظرسنجي هاي مختلف صورت گرفته در ماه هاي قبل از انتخابات
گفت: "در هيچ کدام از اين نظرسنجي‌هاي قبل انتخابات که مربوط به کل کشور بود ، موسوي از احمدي‌نژاد جلوتر نبود. وي در ادامه خطاب به ميرحسين موسوي تصريح کرد: تهران همه ايران نيست، نبايد شما فقط به آراي مردم تهران و اطرافيان خودتان نگاه کنيد آيا شما از آراي استان‌هاي محروم و شهرها و روستاهاي کوچک اطلاع داشتيد؟.... کشور ما قانون دارد و راه تشخيص صحت و سقم آراي معين شده و شوراي نگهبان مرجع رسيدگي به اين امور است و اگر کسي اعتراض دارد، بايد دلايل خود را به اين شورا ارائه کند و بداند که شوراي نگهبان ورهبري با هر سليقه‌اي حاضر نيستند حتي يک راي هم با تقلب جابه جا شود. مگر در سال ۷۶ آقاي خاتمي پيروز انتخابات نشد؟ مگر کساني که به ايشان راي ندادند و تعدادشان حدود ده ميليون نفر بود، دست به آشوب و اغتشاش زدند؟ در حالي که ديديم فرداي همان روز همه کساني که به آقاي خاتمي راي نداده بودند، به راي اکثريت و قانون اساسي احترام گذاشتند.

حداد عادل تصريح کرد: ما شما را به عنوان نخست وزير دوران دفاع مقدس و نخست وزير حضرت امام و اينکه شما را فرزند انقلاب مي‌دانيم، دوست داريم و رهبر انقلاب هم شما را عضو خانواده‌ انقلاب مي‌داند. اما از شما سوال مي‌کنم وقتي هنوز انتخابات تمام نشده و در صندوق راي باز نشده، شما از کجا مطمئن بوديد که اکثريت آرا را به دست آورده و اعلام پيروزي کرديد؟ در کجاي دنيا کشورهايي که خود را الگوي دموکراسي مي‌دانند سابقه دارد که قبل از شمارش آرا و اعلام رسمي، کانديدايي کنفرانس خبري بگذارد و خود را رئيس‌جمهور اعلام کرده و کسي ديگري نيز به او تبريک بگويد؟ اين درست نيست که قبل از برگزاري انتخابات نزديکان شما اعلام کنند که اگر آقاي احمدي‌نژاد پيروز شد، يقينا تقلب صورت گرفته است. حداد عادل خطاب به هواداران ميرحسين موسوي آنها را خواهر و برادر خود صدا کرده گفت: نتيجه اين انتخابات نبايد موجب به وجود آمدن تفرقه شود بلکه بايد بدانيم که اين انتخابات نيز مانند هر بازي ديگري برنده و بازنده‌اي دارد و ما حساب هواداران آقاي موسوي را از آشوب طلبان و اغتشاش گران جدا مي‌دانيم.


آيت‌الله مکارم شيرازي با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد همه ملت عزيز ما يقين دارند که منافقان کوردل و فرصت طلب در آشفته بازار اختلافات فعال مي‌شود و با تخريب اموال مردم و به آتش کشيدن آنها چهره ملت مهربان و صلح طلب و پاکدل ما را در جهان به زشتي رقم مي‌زنند. سعي کنيد صفوف خود را از آن‌ها جدا سازيد.

آيت‌الله منتظري با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد: با اعلام نتايجي که هيچ عقل سليمي آن را نمي‌پذيرد و براساس شواهد موثق تغييرات عمده‌اي در آراي مردم داده شده است و به دنبال آن در پي اعتراض برخي از اقشار مردم به اين نحو عملکرد، در جلوي چشم همين مردم که بار سنگين پيروزي انقلاب و هشت سال جنگ تحميلي را بر دوش خود حمل نمودند و با دست خالي در برابر گلوله‌هاي رژيم شاهنشاهي و توپ و تانک دشمن مقاومت کردند و در جلوي چشم جهانيان و در حضور دوربين‌هاي خبرنگاران داخلي و خارجي به جان فرزندان اين مردم و اين مملکت افتاده و با شدت و خشونت کامل با زنان و مردان بي‌دفاع و دانشجويان عزيز برخورد کرده و آن‌ها را سرکوب و مضروب و دستگير نمودند... بارها تذکر داده‌ام که آراي ملت امانت‌هاي مردمي و الهي هستند و حاکميتي که براساس تصرف در آراي باشد، هيچ نحو مشروعيت ديني و سياسي ندارد. از همه مردم به ويژه جوانان عزيز تقاضا مي‌شود که حق خواهي خود را همراه با صبر و متنانت دنبال کنند.

باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا در گفتگو با سي. ان. ان گفت: بدون توجه به نتيجه انتخابات ايران، ديپلماسي محکم خود را در مورد اين کشور دنبال خواهيم کرد.

ايسنا نوشت :«يوزوف هاولاس، کاردار موقت جمهوري چک در تهران به عنوان نماينده رئيس دوره اي اتحاديه اروپا در اعتراض به مداخلات اتحاديه اروپا و کشورهاي عضو آن در امور داخلي ايران وزارت امور خارجه احضار شد».

کدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان در نشست خبري خود اعلام کرد: نامزدها گزارشات تخلفاتي در شهرستان‌ها را ارائه داده و تقاضاي بازشماري برخي از صندوق‌ها را دارند و ما اجمالا با بازشماري صندوق‌ها در صورت تصويب شوراي نگهبان موافق هستيم.

علي اکبر محتشمي‌پور رئيس کميته صيانت از آراي مهندس موسوي در نشست خبري خود خواستار تشکيل کميته حقيقت ياب جهت رسيدگي به موارد مشکوک شد. وي در بخشي از سخنانش گفت: جمله معروفي هست که مي گويد ديکتاتورهاي يک شبه ديکتاتور نمي‌شوند. يکي از راه‌هايي که انسان‌ها را به ديکتاتوري و استبداد مي‌رساند، قانون شکني، قلب وقايع و مطرح کردن مطلب کذب است. وي در بخش ديگري از سخنانش تاکيد کرد: رئيس‌جمهور در تبليغات تلويزيوني خود دروغ‌هاي بسيار زيادي را مطرح کرد که اين مسئله عنوان تقوا را زير سوال مي‌برد و شرط احراز پست رياست جمهوري را از او مي‌گيرد.

فرهاد رهبر رئيس دانشگاه تهران در گفتگو با ايسنا با بيان اين که اتفاق رخ داده در کوي دانشگاه تهران به دانشجويان ارتباطي نداشت، گفت: در واقع به دليل اينکه غيردانشجو يا دانشجويان کوي قابل تفکيک نبودند، تعدادي از دانشجويان دستگير شدند که با پيگيري‌هاي دانشگاه و همکاري مسئولان امر، شب گذشته قريب به اتفاق دانشجويان کوي نشين آزاد شدند.

وي با تکذيب کشته شدن دانشجويي در حوادث اخير کوي دانشگاه تهران گفت: شايعات موجود مبني بر کشته‌شدن دانشجويان به هيچ وجه صحت ندارد و به شدت اين موضوع را تکذيب مي‌کنم. وي در رابطه با اطلاعيه دعوت خود از اعضاي هيئت علمي دانشگاه به منظور اعتراض به تعرض به دانشگاه و کوي دانشگاه، در جلسه‌اي در مسجد دانشگاه تهران گفت: اين مراسم صبح امروز برگزار شد و خود من نيز در اين جلسه حضور داشتم و در حال حاضر اين جلسه به اتمام رسيده است.


آخرين گام از سلسله اقدامات تخريبی اصلاح طلبان با جعل نامه وزير کشور انجام شد


عليرضا نوري زاده از عناصر اپوزسيون در گفتگو با راديو فردا گفت: آقاي موسوي و کروبي اگر در وجودشان ذره‌اي وفاداري به آرمان‌هايي که اعلام کرده‌اند باشد، نبايد عقب نشيني کنند. اين جا ديگر حق شخصي نيست و به قول معروف حق الناس است. آقاي موسوي و کروبي و رضايي حق ندارند از اين حق بگذرند. اگر آنها و خاتمي اين شايستگي را داشته باشند که اين حرکت را رهبري کنند، جنبش زيبايي که بدون خونريزي و خشونت آغاز شده ، سرنوشت ايران را تغير مي‌دهد.

جهان نيوز نوشت: آخرين گام از سلسله اقدامات تخريبي اصلاح طلبان با جعل نامه وزير کشور انجام شده و در تيراژ وسيعي توزيع شده است. اين نامه که از چگونگي چاپ و توزيع گسترده آن خبري در دست نيت، با گاف‌هايي بسيار بزرگ و يا ناشيانه‌ترين صورت جعل شده و به عنوان تنها سند ادعايي اصلاح‌طلبان براي تقلب در انتخابات توزيع شده است. در اين نامه جعلي از جانب وزير کشور يعني صادق محصولي خطاب به رهبر معظم انقلاب آمده است که پيرو ابزار نگراني ايشان نتيجه انتخابات به نفع دکتر احمدي‌نژاد تغيير داده شده و سران اصلاح طلب نيز تحت نظر قرار گرفتند. اما جاعلان نامه غافل از اين بودند که اين نامه بدون شماره توزيع شده و براي واقعي‌تر کردن نامه بايستي امضاي کسي را که وجود خارجي دارد جعل کنند نه فردي که هويت واقعي ندارد! نکته جالب تر آن است که در اين نامه مجموع آراي اخذ شده ۴۳ ميليون راي ذکر شده و حال اينکه کل واجدان شرايط راي دادن ۴۶ ميليون نفر ذکر شده بود که از اين ميان بنابر آمار رسمي و نتيجه شمارش تطبيقي صندوق‌ها، ۳۶ ميليون نفر در انتخابات شرکت کردند اما شخص نيست که با توجه به جمع و تفريقي که جاعلان کرده و ريز آرا به شرح زير اعلام کرده‌اند، تکليف سه ميليون راي بلاتکليف در اين ميان چيست؟ بنابر ادعاي اين نامه جعلي، ميرحسين موسوي ۱۹ ميليون، مهدي کروبي ۱۳ ميليون، محمود احمدي‌نژاد ۵ ميليون ، محسن رضايي ۳ ميليون و آراي باطله نيز ۳۸ هزار راي اعلام شده است. جالب اينکه در کنار بلاتکليفي سه ميليون راي در اين نامه، براي اولين بار در طول برگزاري انتخابات آراي باطله از چند صد هزار به ۳۸ هزار راي کاهش پيدا کرده است! گفتني است که اين نامه از لحاظ محتوايي و شيوه نگارش نيز از قوانين اوليه و متداول نامه نگاري مقامات کشوري بي‌بهره بوده با ناشيانه‌ترين وجه ممکن جعل و توزيع شده است.

ايسنا نوشت: قدرت الله عليخاني عضو فراکسيون اقليت (اصلاح طلبان) مجلس در نطق ميان دستور خود اعلام کرد: بعضي‌ها ذهنيتي به نام انقلاب مخملي را بيان کردند ولي بايد بگويم هيچ کس نمي‌تواند در ايران انقلاب مخملي انجام دهد. وي گفت: با ياد امام و شهدا ابتدا لازم مي‌دانم از مواضع مدبرانه و حکيمانه رهبر معظم انقلاب که دستور رسيدگي به مسائل مربوط به دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري را به شوراي نگهبان صادر کردند تشکر کنم.


سردار رادان جانشين فرماندهي ناجا در جمع خبرنگاران از دستگيري تعدادي از عناصر اصلي ايجاد آشوب‌ها و تخريب اماکن عمومي طي روزهاي گذشته که به سلاح گرم و مواد منفجره مجهز بودند، خبر داد.

رجانيوز نوشت: جمعي از هواداران موسوي و کروبي در مقابل صدا و سيما تجمع غيرقانوني ترتيب دادند. در اين تجمع که صحنه‌هايي از آن نيز از طريق تلويزيون پخش شد، فائزه هاشمي معترضان را به ادامه حضور در خيابان دعوت کرد. وي در ميان هواداران موسوي گفت: چون بخش عظيمي از مردم ما عوام هستند، از حرف‌هاي احمدي‌نژاد خوششان مي آيد و در ادامه نيز مدعي تقلب در انتخابات شد: تمامي ناظران را هنگام شمارش و تجمع آرا بيرون کردند و صندوق‌ها از قبل پر از راي به احمدي‌نژاد بود.

سردار قاسم سليماني با انتشار بيانيه‌اي نسبت به اعمالي که دشمنان را شاد مي‌کند، هشدار داد.

روابط عمومي وزارت امور خارجه: در پي اظهارات گستاخانه و مداخله جويانه گوردون براون نخست وزير و ميليبند وزير امور خارجه انگليس در خصوص انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري اسلامي ايران و نيز انعکاس اخبار غيرواقعي، مغرضانه و شيطنت‌آميز درباره حضور شکوهمند ملت ايران در اين رويداد بي‌نظير توسط شبکه‌هاي رسانه‌هاي مختلف استعماري و دولتي انگليس، سايمون گس سفير انگليس در تهران امروز براي دومين بار در هفته جاري به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض و ناخشنودي شديد کشورمان به وي ابلاغ شد.

سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد: ما ضمن حمايت مجدد از جناب آقاي ميرحسين موسوي و تقدير و تشکر از ايستادگي و تلاش مجدانه ی ایشان برای صیانت از آرای ملت و تجدید انتخابات از مردم بزرگ ایران می خواهیم اعتراضات و تحرکات خود را براساس اصول و محورهایی که ایشان در اطلاعیه های خویش اعلام کرده اند سامان دهند."

خبرگزاری فرانسه اعلا کرد: نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه گفت:" وسعت تقلب با واکنش های خشونتی تناسب دارد". وی تأکید کرد:"مردم ایران مستحق چیز دیگری هستند، این یک تراژدی است ولی این امر منفی نیست که جنبشی واقعی از ابراز عقیده داشته باشیم که سعی می کند زنجیرهایش را بگسلد".

محمدرضا شجریان طی نامه ای سرگشاده خطاب به ضرغامی رئیس سازمان صداو سیما خواستار عدم پخش صدای خود از رسانه ملی شد و نوشت: " در شرایطی که مردم در بهت و حیرت هستند و به گفته ی آقای احمدی نژاد، خس و خاشاک به حرکت درآمده اند، صدای من در صدا و سیما جایی ندارد صدای من صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک خواهد بود."

روزنامه واشنگتن پست نوشت: بسیاری از کارشناسان ادعا می کنند که اختلاف آرا در پیروزی محمود احمدی نژاد نتیجه ی تقلب یا دستکاری در انتخابات است اما نظرسنجی سراسری واشنگتن پست سه هفته قبل از این انتخابات نشان داد که احمدی نژاد با بیش از دو برابر اختلاف در آرا از رقیب اصلی خود پیش است که این میزان بیشتر از اختلاف آشکار واقعی آرای وی در پیروزی طی انتخابات روز جمعه بود".

 

منبع: تهران پرس


موضوع: سیاسی,ایران,
برچسب ها : ,,,,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

این نظر توسط eli در تاریخ 1393/6/11 و 23:22 دقیقه ارسال شده است

eli گفته:

عاليييييييييييييييييييييييه
کاراتون بيسته خيلي از سايتتون خوشم اومد.
پاسخ : ممنون دوست عزیز بازم به ما سر بزنید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

[تبادل لگو با ما]

دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما دوستان ما
تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ میباشد. قالب طراحی شده توسط: برگ گراف و ترجمه شده توسط : قالب گراف